Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F/A-18E rozbił się w Kalifornii

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 21 października 2020

Wczoraj przed południem nad pustynią Mojave w Kalifornii rutynowy lot treningowy wykonywał należący do US Navy wielozadaniowy myśliwiec Boeing F/A-18E. Z niewiadomych przyczyn ok. 10:30 samolot rozbił się w Superior Valley na południe od Naval Air Weapons Station China Lake. Jego pilot zdołał się katapultować i przeżył. W dobrym stanie przewieziono go do pobliskiego szpitala.

Dym unoszący się nad płonącym wrakiem samolotu F/A-18E, który rozbił się na pustyni Mojave w pobliżu autostrady 178 / Zdjęcie: via twitter – Transponder1200

Wrak znaleziono w pobliżu skrzyżowania autostrady 178 i autostrady 14 w hrabstwie Kern w Kalifornii. Okazało się, że jest całkowicie zniszczony i spalony. Na ziemi nie odnotowano żadnych strat.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Rozbity samolot to wielozadaniowy jednomiejscowy Boeing F/A-18E. Operował z Naval Air Station Lemoore w Central Valley w Kalifornii. Rozbił się ok. 200 km na południowy wschód od bazy. Nieoficjalnie wiadomo, że samolot przenosił uzbrojenie bojowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.