Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Robinsona R44 w FR

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 21 października 2020

Wczoraj około południa w obwodzie wołogodzkim w FR rozbił się lekki śmigłowiec Robinson R44, który leciał z Wołogdy do miasta Wielikij Ustiug. Jego wrak znaleziono niedaleko wioski Bobrowskoje w rejonie niuksienskim w rzece Suchona. Gdy dotarli do niego ratownicy z MCzS okazało się, że 4 osoby, które leciały śmigłowcem, zginęły.

Wrak śmigłowca Robinson R44 w czasie wydobywania na brzeg rzeki Suchona. Przymocowane do niego liny ciągnęło kilkunastu ludzi / Zdjęcie: via MCzS

Ofiary to pilot i 3 pasażerów. Śmigłowcem leciał Oleg Wasiliew – dyrektor kompanii turystycznej Died Moroz, Siergiej Mozier – prezes przedsiębiorstwa śmigłowcowego Aerosojuz, Anna Szwiecowa – pracowniczka Aerosojuza, i pilot Siergiej Jog. Lecieli na inspekcję obiektów kompanii Died Moroz. Oleg Wasiliew w latach 2012-2019 był zastępcą gubernatora obwodu wołogodzkiego.

Wrak znaleziono się na głębokości ok. 3 metrów. Dopiero dzisiaj udało się wydobyć jego fragmenty. Akcję ratowniczą utrudnia pogoda, w tym padający deszcz ze śniegiem.

Powodem katastrofy było zaczepienie przez śmigłowiec o przewody linii energetycznej. W efekcie ich zerwania prądu zostały pozbawione 3 wioski – Lewasz, Wostroje i Bobrowskoje, zamieszkałe przez ok. 500 ludzi.

Rozbity śmigłowiec to lekki, 4-miejscowy Robinson R44, zn. rej. RA-04327, nr ser. 12907. Należał do kompanii Aerosojuz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.