Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armor Eye od Kappa Optronics

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 października 2020

Niemiecka spółka Kappa Optronics zaprezentowała nowy system dla kierowców opancerzonych wozów bojowych, umożliwiający obserwację terenu z wnętrza pojazdu.

Nowy system opracowany został w ramach projektu Armor Eye, który zakładał stworzenie urządzenia poprawiającego nie tylko możliwości obserwacji terenu (DVE, Driver vision enhacer) przez kierowcę, lecz także systemu zwiększającego jego poziom świadomości sytuacyjnej (LSAS, Local situational awarness system).

W najbardziej rozbudowanej wersji Armor Eye ma ponad 20 kamer wysokiej rozdzielczości działających w różnych pasmach. Jest to kompletny system obserwacji obejmujący otoczenie w promieniu 360º wokół pojazdu. Dzięki procesowi Panoramic Viev Stitching możliwe jest obserwowanie z wnętrza pojazdu całego otoczenia. Obserwacja jest możliwa nawet w warunkach całkowitej ciemności, dymu, mgły i innych utrudnień. System zapewnia także możliwość zoomu.

Armor Eye jest już z powodzeniem używany w wozach inżynieryjnych WiSENT II Marynarki Wojennej Norwegii / Zdjęcia: Kappa Optronics

Funkcjonowanie systemu umożliwia jednostka VDU (Video Distribution Unit) służąca do dystrybucji obrazu. Dysponuje ona 20 wejściami SDI, czterema wyjściami SDI i czterema strumieniami sieciowymi H.264. Z VDU zintegrowany jest procesor graficzny NVIDIA. Pozwala on na łączenie obrazów i realizowanie różnych funkcji wyświetlania obrazów. W przyszłości planowana jest także integracja algorytmów sztucznej inteligencji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.