Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni Typhoon dla Aeronautica Militare

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 24 października 2020

Wczoraj, 23 października 2020 włoskie wojska lotnicze (Aeronautica Militare Italiana) odebrały ostatni z zamówionych samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon. Ceremonia odbyła się w fabryce Leonardo w Turynie Caselle, w północno-zachodnich Włoszech. Ostatni F-2000A, MM7356, IS082, jest przeznaczony dla 132° Gruppo (Dywizjonu) 51° Stormo (Skrzydło) stacjonującego w Istranie.

Ostatni z zamówionych samolotów wielozadaniowych Eurofighter Typhoon dla włoskich wojsk lotniczych został przekazany w deszczowej pogodzie. Ceremonia odbyła się 23 października 2020 w fabryce Leonardo w Turynie Caselle / Zdjęcie: Leonardo

Włochy odebrały 21 Typhoonów Tranche 3A. Łącznie z wcześniejszymi wersjami kupiły zaś 95 samolotów tego  typu, w tym 27 Tranche 1 i 47 Tranche 2. Udział włoskiego Leonardo w wartości programu Eurofighter Typhoon jest szacowany na 36%.

W zakładach w Caselle produkowane są obecnie Typhoony dla wojsk lotniczych Kuwejtu. 28 samolotów powstaje w wersji Tranche 3A. W tej wersji Typhoon jest wyposażony w radar AESA (Active Electronically Scanned Array) i wiele innych, nowych systemów pokładowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.