Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gogle Elbitu dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 października 2020

Izraelski Elbit Systems ogłosił, że jej amerykańska spółka zależna Elbit America otrzymała od US Army kontrakt na gogle noktowizyjne ENVG-B (Enhanced Night Vision Goggle – Binocular). Potencjalna wartość kontraktu sięga 442 mln USD. Pierwszy etap (low-rate initial production, LRIP), realizowany w zakładach w Roanoke w Wirginii do końca 2021, jest wart 22,5 mln USD.

Gogle noktowizyjne ENVG-B / Zdjęcie: Elbit Systems

W 2018 kontrakt na dostawy ENVG-B dla US Army uzyskała amerykańska L3Harris Technologies. Był on wart 391 mln USD. Pierwszych 656 gogli koncern dostarczył w lipcu 2020. Całe zamówienie opiewa na ponad 10 tys. ENVG-B.

Ulepszona lornetka noktowizyjna (ENVG-B) zapewnia możliwość obserwacji i działania w każdych warunkach pogodowych, przy ograniczonej widoczności i we wszystkich warunkach oświetleniowych. Wyświetlacze stereoskopowe o wysokiej rozdzielczości pozwalają na szybsze wykrywanie celu dzięki lepszemu oddzieleniu celów od tła. Bezprzewodowa łączność ENVG-B z rodziną celowników FWS-I (Weapon Sight-Individual) umożliwia żołnierzom precyzyjne celowanie bez narażenia na ogień wroga. Gogle zapewniają wykrycie celu wielkości człowieka z 150 m z prawdopodobieństwem 80%. Z jednym kompletem zasilania mogą działać ponad 7,5 h.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.