Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa rosyjska broń w Wenezueli

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 sierpnia 2009

Analitycy południowoamerykańscy szeroko komentują nowości pokazane przez armię wenezuelską podczas wielkiej parady wojskowej, która miała miejsce 5 lipca 2009 w Ciudad Bolivar z okazji Święta Niepodległości Wenezueli.

Ciudad Bolivar to stolica południowo-wschodniej prowincji Bolivar, miasto położone nad rzeką Orinoko, dawniej hiszpańska Angostura. Po raz pierwszy publicznie zademonstrowano tam jednostki piechoty szturmowej wyposażone w najnowsze rosyjskie karabiny snajperskie SWDS - zmodernizowane SWD ze skróconą lufą i składaną kolbą, strzelające mało znaną w krajach Ameryki Łacińskiej rosyjską amunicją 7.62 mm x 54R, wyposażone standardowo w celowniki optyczne PSO-1 4 x 24 z filtrem podczerwieni.

Jak już informowaliśmy, 60 takich karabinów SWDS prezydent Wenezueli - Hugo Chavez podarował armii argentyńskiej i zawiózł je swoim samolotem do Buenos Aires. Argentyńczycy zamierzają dar przystosować do powszechnej u nich amunicji 7,62 mm x 51.

Inną nowością, którą w Ciudad Bolivar pochwalił się Chavez są rosyjskie granatniki przeciwpancerne RPG-7 uzbrojone w nową amunicję: pociski PG-7WR z tandemową głowicą kumulacyjną, która ma sobie poradzić z wielowarstwowymi osłonami współczesnych czołgów, oraz termobaryczne TBG-7W. Spiker defilady podał, że nowa rosyjska broń przebija warstwę stali o grubości do 700 mm, chronioną pancerzem reaktywnym.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.