Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Texana II w Alabamie

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 24 października 2020

Wczoraj po południu rutynowy lot szkolny wykonywał należący do US Navy szkolny T-6B Texan II. Samolot wystartował z Milton-Whiting Field NAS na Florydzie. Na jego pokładzie znajdował się pilot-instruktor i uczeń. Tuż po 17:00 czasu lokalnego samolot rozbił się.

Miejsce katastrofy należącego do US Navy samolotu szkolno-treningowego Texan II, Foley, Alabama / Zdjęcie: via NBC 15 News

Wrak znaleziono w dzielnicy mieszkaniowej Foley w Baldwin County w Alabamie w pobliżu szkoły podstawowej. Na miejscu katastrofy wybuchł pożar. Okazało się, że obaj piloci lecący Texanem zginęli na miejscu. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Na razie nie ujawniono nazwisk ofiar katastrofy.

Rozbity samolot to szkolno-treningowy dolnopłat z napędem turbośmigłowym Beechcraft T-6B Texan II. Należał Training Air Wing 5. Bazował w Milton-Whiting Field NAS.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.