Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny okręt proj. 636.3 w WMF FR

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 października 2020

Admirałtiejskije Wierfi z Sankt Petersburga przekazały rosyjskiej marynarce wojennej (WMF FR) kolejny – drugi z 6 zamówionych – okręt podwodny proj. 636.3 WarszawiankaWołchow. Jednostka weszła w skład Floty Oceanu Spokojnego.

Uroczystość przekazania WMF FR okrętu podwodnego proj. 636.3 Warszawianka – Wołchow / Zdjęcie: aoosk.ru

Stępkę pod okręt podwodny z napędem diesel-elektrycznym proj. 636.3 WarszawiankaWołchow położono lipcu 2017, a wodowano w grudniu 2019. Pierwszy okręt z serii – Pietropawłowsk-Kamczatskij wszedł w skład WMF FR w listopadzie 2019. Pod koniec tego roku położono stępki pod dwa kolejne okręty serii – Magadan i Ufa. Okręty są budowane na podstawie zamówienia MO FR z września 2016.

Na początku października 2020 okazało się, że Pietropawłowsk-Kamczackij i Wołchow przybędą na Kamczatkę w przyszłym roku. Przepłynięcie okrętów planowane jest Północną Trasą Morską. Zakończy się latem 2021.

Okręty podwodne proj. 636.3 mają wyporność w zanurzeniu równą 3950 t. Są napędzane dwoma generatorami z silnikami wysokoprężnymi o mocy po 1000 kW, zasilającymi główny silnik elektryczny o mocy 5500 KM i silnik pływania ekonomicznego o mocy 190 KM, poruszające siedmiołopatową śrubę. Okręt jest wyposażony w 6 wyrzutni torped kal. 533 mm i min, z których można wystrzeliwać także pociski samosterujące kompleksu Kalibr. Załogę stanowi 56 ludzi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.