Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BRDM-2 dla Republiki Środkowoafrykańskiej

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 25 października 2020

Republika Środkowoafrykańska odebrała wczoraj, 24 października 2020, drugą partię rosyjskich BRDM-2. 10 wozów przyleciało na lotnisko pod jej stolicą – Bangi, na pokładzie An-124. Pojazdy witał prezydent Republiki, Faustin-Archange Touadera w towarzystwie ministra obrony i szefa sztabu generalnego środkowoafrykańskich sił zbrojnych. Co ciekawe, wraz z BRDM-2 rosyjski samolot przywiózł słodycze i zabawki dla dzieci.

Wyładunek rosyjskich BRDM-2 z ładowni samolotu An-124 na lotnisku pod stolicą Republiki Środkowoafrykańskiej – Bangi, 24 października 2020 / Zdjęcie: MO FR

Pierwszych 10 BRDM-2 w wersji rozpoznawczej Rosja dostarczyła do Bangi 15 października 2020. Władze Republiki Środkowoafrykańskiej podkreślają, że rosyjskie pojazdy wzmocnią bezpieczeństwa państwa w przededniu wyborów. Dodają, że są przekazywane bezpłatnie. Wozy nie są nowe, średnio mają ponad 30 lat.

Wybory prezydenckie i parlamentarne mają się odbyć 27 grudnia 2020. Od grudnia 2013 w rejonie Bangi trwaja starcia między islamistyczną grupą Seleka a chrześcijańską milicją Antybalaki. ONZ szacuje, że od tego czasu konflikt spowodował śmierć tysięcy ludzi i przesiedlenie nawet miliona osób. 

Wczoraj na pokładzie An-124 do Republiki Środkowoafrykańskiej przybyło też pięciu rosyjskich oficerów. Na czele tej grupy jest gen. mjr Oleg Polgujew. Od wczoraj kieruje on nowo powstałym przedstawicielstwem MO FR przy MO RŚA. Wcześniej do RŚA przybywali rosyjscy doradcy wojskowi. Szacuje się, że od 2 lat przyleciało ich tam kilkuset.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.