Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawy bsl Impact-700

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 25 października 2020

Prywatna izraelska Meteor Aerospace poinformowała, że dostarczyła zestaw bsl Impact-700 nieujawnionemu klientowi. Zestaw obejmuje 3 samoloty, stację kontrolną, wyposażenie i wsparcie logistyczne. Dostawca nie ujawnił wartości kontraktu.

Masa startowa bsl Impact-700 wynosi 730 kg przy masie użytkowej ponad 100 kg. Wysokość operacyjna sięga 6 km, a długotrwałość lotu wynosi ponad 20 h. Samolot startuje i ląduje automatycznie.

Bsl Impact-700 jest zbudowany w układzie górnopłata z belką ogonową i usterzeniem w układzie T / Zdjęcie: Meteor Aerospace

Impact-700 może przenosić różnego typu wyposażenie pokładowe. Jest nadzorowany przez naziemną stację kontroli (GCS) za pośrednictwem bezpiecznego łącza danych o zasięgu operacyjnym do 200 km. Może wykonywać różne misje, w tym patrole dalekiego zasięgu, zbieranie danych wywiadowczych oraz wykrywanie i śledzenie celów.

Meteor Aerospace projektuje i projektuje systemy bezzałogowe do różnych zastosowań – cywilnych i wojskowych. Są wśród nich systemy lotnicze – Impact-700 i Impact-1400, pływające – ORCA, i lądowe – RAMBOW. Przedsiębiorstwo produkuje też kilka typów pocisków precyzyjnych.

Pływający bezzałogowiec ORCA w czasie testów, które odbywały się w pierwszej połowie października na izraelskich wodach terytorialnych / Zdjęcie: Meteor Aerospace

W połowie października 2020 Meteor Aerospace z powodzeniem zakończyła serię prób morskich pływającego bezzałogowca ORCA. ORCA to 8-tonowa, 13-metrowa łódź zbudowana z kompozytów. Może być bezzałogowa lub obsługiwana przez dwuosobową załogę. Osiąga prędkość 60 węzłów i ma zasięg operacyjny 700 Mm. ORCA jest wyposażona w radar morski, zestaw elektrooptycznych czujników dziennych i nocnych, stabilizowaną zdalną stację uzbrojenia (RWS) z armatą dalekiego zasięgu, głośnik i system mikrofonowy. W trybie bezzałogowym ORCA jest w pełni autonomiczna i może automatycznie omijać przeszkody.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.