Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Semko na próbach w morzu

Marynarka wojenna, 26 października 2020

H-12 Semko, czwarty z serii sześciu holowników budowanych w stoczni Remontowej Shipbuilding dla Marynarki Wojennej, wyszedł dzisiaj, 26 października br., na pierwsze próby w morzu. Zakończono tym samym etap prób przy nabrzeżu stoczniowym (ang. Harbour Acceptance Tests, HAT), zaś w piątek 23 października dokonano także pomiarów uciągu holownika na palu.

H-12 Semko podczas pomiarów uciągu na palu / Zdjęcie: Przemysław Gurgurewicz 

Spośród sześciu zamówionych holowników tego typu, trzy: H-11 Bolko, H-1 Gniewko i H-2 Mieszko weszły już do służby. Prototypowa jednostka wchodzi w skład 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, zaś dwa pozostałe holowniki służą w  Dywizjonie Okrętów Wsparcia 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

Pomyślne zakończenie prób w morzu i prób zdawczo-odbiorczych pozwoli na przekazanie holownika H-12 Semko zamawiającemu. W budowie znajdują się jeszcze dwie jednostki typu B860: H-3 Leszko  jest w trakcie prac wyposażeniowych przy nabrzeżu stoczniowym, zaś ostatni z serii B860/6 dla którego przewidziano oznaczenie H-13 Przemko nadal nie został zwodowany i znajduje się na nabrzeżu stoczniowym (Przekazanie Mieszka, 2020-07-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.