Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litewskie Unimogi w komplecie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 października 2020

Ministerstwo Obrony Litwy poinformowało o odebraniu ostatniej partii 142 pięciotonowych ciężarówek Daimler Unimog U5000S. Tym samym zakończone zostały dostawy 340 ciężarówek zamawianych od 2015. Zastąpią one starsze pojazdy od tego samego producenta.

Ciężarówki U5000S będą pełnić w SZ Litwy zadania związane z rutynową działalnością, wsparciem logistycznym i transportem personelu / Zdjęcie: MO Litwy

Zamówienie zrealizowano w ramach NATO Support and Procurement Agency (NSPA). Wartość zakupionego wyposażenia wyniosła 70 mln euro. Dzięki zakupowi poprzez NSPA udało się zaoszczędzić 18 mln euro.

Te wytrzymałe ciężarówki mają dobre zdolności do jazdy terenowej, jazdy po drogach utwardzonych i nieutwardzonych. Mogą przekraczać przeszkody wodne o głębokości do 1200 mm i trudny teren. Są to niezwykle przydatne cechy w ćwiczeniach i w transporcie różnego rodzaju wyposażenia logistycznego do trudno dostępnych rejonów ćwiczeń – powiedział ppłk Aurius Daškevičius, szef Służby Magazynowej Litewskich Sił Zbrojnych.

Litwa zdecydowała już o kolejnym zamówieniu 42 ciężarówek Unimog U5000. Dostawy mają zostać zrealizowane w przyszłym roku. Duże potrzeby sił zbrojnych w zakresie transportu sprawiają, że planowane jest także nabycie w przyszłości nowych ciężarówek 5-10-tonowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.