Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze H145 dla Ekwadoru

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 28 października 2020

Airbus Helicopters dostarczył Fuerza Aérea Ecuatoriana (FAE, wojskom lotniczym Ekwadoru) dwa śmigłowce H145. W ten sposób Ekwador stał się pierwszym wojskowym nabywcą tego typu. Do końca 2021 ekwadorscy lotnicy otrzymają 6 H145, nazwanych w kraju Cobra. Kontrakt obejmuje też zorganizowane w kraju szkolenia dla 12 pilotów i 15 techników.

Do końca 2021 ekwadorscy lotnicy otrzymają łącznie 6 H145 / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Wiropłaty, wyposażone w hak do transportu ładunków, wciągarkę, nosze, reflektor i urządzenia optoelektroniczne, wejdą w skład Escuadrón de Combate 2212 podporządkowanej Ala de combate 22 stacjonującemu w bazie Simon Bolivar w Guayaquil. Do ich zadań należeć będą ochrona granic i walka z handlarzami narkotyków, akcje poszukiwawczo-ratownicze na dużych wysokościach, ewakuacja medyczna oraz pomoc w sytuacjach zaistnienia klęsk żywiołowych, w dzień i w nocy.

Cieszymy się, że dostajemy nowy, zaawansowany sprzęt, który pomoże nam stawić czoła wyzwaniom operacyjnym w kraju. Potrzebujemy go do zadań w Andach na wysokości do 6000 metrów, w dżungli lub na wybrzeżu – powiedział płk pil. Franck Cevallos, dowódca Ala de combate 22.

Dzięki wyposażeniu, jakie otrzymały śmigłowce, możliwe będzie szybkie przejście od misji ratunkowej do misji transportowej, co wzmocni zdolności FAE do reagowania na katastrofy i udziału w innych zadaniach wsparcia społeczeństwa – dodał płk pil. Jose Chiriboga, szef operacji lotniczych w dowództwie FAE.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.