Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holenderskie testy SMASH

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 28 października 2020

Holenderskie siły zbrojne przeprowadziły testy systemu kierowania ogniem do zwalczania małych bsl – SMASH FCS SA (Fire Control System for Small Arms) izraelskiego Smart Shooter. W testach brali udział żołnierze różnych rodzajów wojsk, w tym lotnictwa i jednostek specjalnych. System okazał się skuteczny w 100% – wszystkie cele zostały zestrzelone i wyeliminowane, zgodnie z zasadą One Shot – One Hit.

Efekt testu systemu kierowania ogniem do zwalczania małych bsl – SMASH FCS SA przez żołnierzy holenderskich – zniszczone małe bsl / Zdjęcie: Smart Shooter

Większość żołnierzy została przeszkolona do użycia systemu po raz pierwszy rano w dniu testu. Do jego przeprowadzenia użyto karabinu Colt 5.56.  Cele znajdowały się w odległości do 150 metrów.

Sposób mocowania SMASH FCS SA do broni strzeleckiej / Zdjęcie: Smart Shooter

SMASH FCS SA może współpracować z dowolnym typem karabinu szturmowego, w tym M4, AR 15 i SR25. Można go połączyć z innymi systemami anty-bsl (C-UAS), aby zapewnić efektywne wielowarstwowe rozwiązanie skuteczne na współczesnym polu walki i w ochronie ważnych obiektów. System może służyć do zwalczania obiektów latających i lądowych. Według Smart Shooter, na celność strzału nie mają wpływu czynniki ludzkie, takie jak zmęczenie i stres, lub ruch celu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.