Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Następca włoskich AR-90

Wojska lądowe, 29 października 2020

Włoski Dyrektoriat ds. uzbrojenia wojsk lądowych wskazał dostawcę nowych samochodów rozpoznawczych i łącznikowych. Nowe pojazdy zastąpią wysłużone Land Rover Defender 90, lokalnie oznaczane jako AR-90.

Pojazdy Jeep J8 Wrangler będą używane przez włoskie siły zbrojne m.in. w konfliktach o niskiej intensywności / Zdjęcie: AADS

Wybrana została oferta Africa Automotive Distribution Services Ltd. (AADS) z Gibraltaru. Spółka ta dostarczy Esercito Italiano Jeepy J8 Wrangler. W pierwszej transzy Włosi pozyskają 210 samochodów w ramach zamówienia podstawowego i kolejne 210 w ramach opcji. Finansowanie zakupu o wartości 15 mln euro brutto ma być rozłożone na trzy lata. W tym roku na program przeznaczone zostanie 4 mln euro, w 2021 kolejne 5 mln euro, zaś w 2022 pozostałe 6 mln euro. Dostawca pojazdów ma zapewnić wsparcie ich eksploatacji przez 6 lat lub 150 tys. km przebiegu.

Program wymiany floty samochodów AR-90 uruchomiony został w październiku 2019. Zapotrzebowanie sił zbrojnych Włoch to nawet 2400 samochodów w wariancie lekkim i standardowym. Pierwsza transza pojazdów obejmie 200 samochodów w konfiguracji lekkiej i 10 w standardowej, przeznaczonej do zamontowania sprzętu łączności i dowodzenia.

Wśród wymagań wobec pojazdów wymieniono większą ładowność i kubaturę kabiny w porównaniu do AR-90. Pojazdy mają być przystosowane do transportu co najmniej 5 w pełni wyposażonych żołnierzy. Mają charakteryzować się wysoką niezawodnością i łatwością obsługi. Możliwy ma być ich transport drogą lotniczą.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.