Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy seryjny ISV od GM Defense

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 października 2020

27 października 2020 GM Defense LLC, należąca do General Motors, dostarczyła US Army pierwszy Infantry Squad Vehicle (ISV, pojazd drużyny piechoty). To początek realizacji kontraktu o wartości 214,3 mln USD na 649 lekkich pojazdów do przewożenia 9-osobowej drużyny wraz z indywidualnym wyposażeniem. W przypadku wykorzystania opcji zamówienie może osiągnąć nawet 2065 pojazdów w ciągu najbliższych 8 lat.

Infantry Squad Vehicle w trakcie przewozu drużyny piechoty wraz z indywidualnym wyposażeniem żołnierzy na dachu. Pojazd jest napędzany silnikiem diesla Duramax o pojemności 2,8 l i mocy 139 kW z turbodoładowaniem oraz wykorzystuje 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów / Zdjęcie: GM Defense

Konstrukcja ISV jest oparta na pick-upie Chevrolet Colorado ZR2 model z 2020 i wykorzystuje aż 90% już wcześniej produkowanych seryjnie części. Pojazd ma dobre zdolności pokonywania trudnego terenu, a dzięki masie własnej tylko 2400 kg może być przenoszony na podwieszeniu przez śmigłowce UH-60 Blackhawk. Co więcej gabaryty ISV pozwalają na jego przewożenie wewnątrz kabiny transportowej śmigłowców CH-47 Chinook.

GM Defense zleciło przedsiębiorstwu Ricardo Defense opracowanie instrukcji użytkowania i programów szkolenia, prowadzenie szkoleń, całościową obsługę logistyczną po wprowadzeniu pojazdu do użytkowania w amerykańskich wojskach lądowych oraz wsparcie bieżącej obsługi technicznej.

Jest to kolejny przykład wprowadzania do wyposażenia sił zbrojnych sprzętu opartego na sprawdzonych rozwiązaniach cywilnych, co pozwala na zmniejszenie kosztów pozyskania i eksploatacji dzięki wykorzystywaniu części z półki (COTS, Commercial-off-the-Shelf).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.