Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DLR wspiera World Food Program

Służby państwowe, 29 października 2020

Deutsches Zentrum fur Luft- und Raumfahrt (DLR) rozpoczęło prace nad wykorzystaniem zdalnie sterowanych naziemnych pojazdów transportowych do dostarczania pomocy żywnościowej w ramach World Food Programme pod auspicjami ONZ. W pierwszym etapie zostaną przeanalizowane możliwości realizowania dostaw pomocy humanitarnej w oparciu o warunki terenowe i sytuację wewnętrzną w Sudanie Południowym. Kraj ten jest w stanie ciągłego wrzenia, a jego część jest narażona na częste powodzie. Dodatkowym zagrożeniem są dzikie i jadowite zwierzęta. Pojazdy i ładunek transportowany przez konwój są cenne dla napastników, gdyż mogą zostać odsprzedane lub wykorzystane do kolejnych napaści. Niestety życie personelu konwoju nie jest tak dużo warte i dlatego brak jest chętnych do transportu pomocy żywnościowej w warunkach dużego zagrożenia życia i zdrowia.

Pojazd amfibijny SHERP powstały w ramach programu Autonomous Humanitarian Emergency Aid Devices (AHEAD) realizowanego przez niemiecki instytut DLR / Zdjęcie: DLR

W tej sytuacji DLR proponuje wykorzystanie pojazdu SHERP, który umożliwia transport w najbardziej trudnych warunkach terenowych z przeszkodami do 1 metra wysokości, w tym także na terenach zalanych dzięki zdolności pływania. W trakcie jazdy SHERP rejestruje otaczający go teren za pomocą kamer i radaru laserowego (LIDAR), co pozwala na zdalne kierowanie pojazdem.

Próby zdalnego kierowania konwojami są od kilku lat prowadzone przez US Army. Za najbardziej obiecujący przyjęto wariant kierowania pierwszą ciężarówką, za którą kolejne poruszają się gęsiego.

W 2019 World Food Programme zapewniał pomoc żywnościową dla prawie 100 mln ludzi w 88 krajach. Wysiłek tej organizacji został dostrzeżony i w 2020 otrzymała ona Pokojową Nagrodę Nobla.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.