Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zatrzymanie dyrektora Aerofłotu w Londynie

Lotnictwo cywilne, Ludzie, 15 listopada 2020

Według rosyjskich mediów, tamtejsze służby specjalne zatrzymały dyrektora oddziału Aerofłotu w Londynie, Dmitrija A. Fiedotkina. Zajmował on to stanowisko od 5 lat. Wcześniej był menedżerem zajmującym się w Aerofłocie przewozami krajowymi. W Aerofłocie pracował blisko 17 lat.

Zdjęcie Dmitrija A. Fiedotkina z sieci internetowej Linkedin

Jedno z nieoficjalnych źródeł twierdzi, że Fiedotkin przekazywał informacje dotyczące sytuacji społecznej i politycznej w Rosji wywiadowi brytyjskiemu – MI6. Nie miał jednak dostępu do tajemnic państwowych związanych z przemysłem lotniczym. Sam Fiedotkin ma zaprzeczać oskarżeniom.

Według oficjalnych danych z Sądu Okręgowego w Lefortowie, wszczął on postępowanie o zdradę stanu przeciwko D.A. Fiedotkinowi w środę, 11 listopada 2020. Takie oskarżenie oznacza, że Fiedotkinowi grozi do 20 lat więzienia. Na razie sąd lefortowski zdecydował o aresztowaniu go na 2 miesiące – do 10 stycznia 2021.

Władze Aerofłotu zapewniają, że nie mają żadnych informacji o sprawie. Tymczasem rosyjskie media informują, że 11 listopada do głównego biura Aerofłotu w Moskwie wkroczyli funkcjonariusze OMON i FSB. Nieoficjalnie potwierdzają to źródła w Rosawiacji.

Rosja co jakiś czas zatrzymuje żołnierzy, naukowców i pracowników państwowych pod zarzutem przekazywania tajemnic państwowych innym krajom. W ubiegłym miesiącu Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zatrzymała żołnierza i jego brata w zachodniej Rosji. Oskarżyła ich o przekazywanie tajemnic państwowych Estonii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.