Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Shaldag MK V dla Senegalu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 15 listopada 2020

Israel Shipyards dostarczyły w ubiegłym tygodniu marynarce wojennej Senegalu okręt patrolowy Shaldag MK V. Była to ostatnia jednostka dostarczona w ramach umowy na dostawę czterech okrętów do tego kraju. Umowa została podpisana w listopadzie 2019. Obejmuje dostawę trzech okrętów patrolowych Shaldag MK II i jednego Shaldag MK V. Dotyczy też szkolenia personelu, obsługi technicznej i wsparcia technicznego. Pierwsze dwie jednostki zostały dostarczone w ubiegłym roku, a trzecia pod koniec lata 2020.

Okręt patrolowy Shaldag MK V / Zdjęcie: Israel Shipyards

Shaldag MK V jest przeznaczony do użycia w odległych i głębokowodnych obszarach wyłącznej strefy ekonomicznej (WSE) Senegalu. Jego uzbrojenie stanowi wyrzutnia Rafael Typhoon MLS ER dla pocisków Rafael Spike-ER, 23-mm armata Rafael Typhoon i dwie 12,7-мм Rafael Mini Typhoon. Senegal ma 700 km linii brzegowej i 159 000 km2 WSE.

Pierwszy Shaldag MK II – Anambe, został zwodowany w lutym 2019. Drugi, Soungrougrou, w sierpniu 2019. Został dostarczony do portu w Dakarze pod koniec tego roku.

Shaldag MK II jest napędzany dwoma silnikami wysokoprężnymi z pędnikami strumieniowymi. Przyspieszają one okręt do 40 węzłów w ciągu 40 sekund. Długość Shaldag Mk II wynosi 24,8 m, wyporność 58 ton, a zasięg 650 Mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.