Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pasmo łączności za 30 mln Euro

Strategia i polityka, 07 sierpnia 2009

Przedstawiciele Finmeccanica poinformowali wczoraj o podpisaniu umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej RP, na dzierżawę kanału łączności satelity Sicral 1B. Wartość ponad 10-letniego kontraktu to ok. 30 mln Euro.

Kontrakt podpisali przedstawiciele MON oraz Telespazio, spółki Finmeccanica i Thalesa.

Telespazio jest użytkownikiem części pasm łączności satelity Sicral 1B, umieszczonej na orbicie w kwietniu bieżącego roku. Pozostałe należą do ministerstwa obrony Włoch i NATO.

Włoska spółka odstąpi Polsce część pasm UHF, które będą wykorzystane na potrzeby wojskowej łączności satelitarnej (w praktyce chodzi prawdopodobnie o węższe pasmo L, używane przez siły zbrojne).

Zbudowany przez Thales Alenia Space, na platformie Italsat 3000, Sicral 1B posiada jeden transponder pasma EHF/Ka, trzy pasma UHF i pięć w paśmie SHF. Satelita ma pracować na orbicie przez ok. 13 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.