Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie SENER z PŚk

Astronautyka, Przemysł lotniczy, 20 listopada 2020

Zajmująca się inżynierią kosmiczną spółka SENER Polska podpisała z Politechniką Świętokrzyską umowę o współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej.

Przyczynkiem do rozpoczęcia współpracy przez SENER i Politechnikę Świętokrzyską była szósta edycja prestiżowych zawodów robotów mobilnych ERC / Zdjęcie: ERC Space and Robotics

Kooperacja obejmować ma m.in. inicjowanie i prowadzenie wspólnych prac naukowo-badawczych ukierunkowanych na innowacyjne rozwiązania dla przemysłu kosmicznego i lotniczego. W ramach współpracy inżynierowie SENER Polska będą mogli podnosić swoje kompetencje korzystając z know-how uczelni, a studenci PŚk uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach z zakresu inżynierii aerokosmicznej oraz brać udział w programach stażowych, współtworząc kadry dla przemysłu kosmicznego w Polsce (Polski tor marsjański ERC otwarty, 2020-08-05).

SENER Polska to jedna z wiodących spółek polskiego sektora kosmicznego. W Polsce działamy od 2006, korzystając z ponad 50- letniego doświadczenia międzynarodowej grupy SENER. Uczestniczymy w ważnych misjach Europejskiej Agencji Kosmicznej takich jak ExoMars, Proba-3, Euclid, JUICE czy Athena, dostarczając mechanizmy oraz naziemne urządzenia wspomagające montaż satelitów. Budowa kadr polskiego sektora kosmicznego zawsze znajdowała się na naszych liście priorytetów – tłumaczy Ibon Arregui Bilbao, dyrektor SENER Polska.

Chodzi o inicjowanie i prowadzenie wspólnych prac ukierunkowanych na innowacyjne rozwiązania dla przemysłu kosmicznego i lotniczego – dodaje prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Przyczynkiem do rozpoczęcia współpracy przez SENER i Politechnikę Świętokrzyską była szósta edycja prestiżowych zawodów robotów mobilnych ERC Space and Robotics, jedynego turnieju kosmicznego – robotycznego, jaki odbył się w tym roku po ogłoszeniu pandemii. Impreza odbiła się szerokim echem, docierając w mediach społecznościowych do 252 tys. osób zainteresowanych tematyką kosmiczną i nowymi technologiami. Trzydniową transmisję wydarzenia obejrzało blisko 80 tys. widzów, z czego ponad 1/5 to obserwatorzy zagraniczni (Niemcy zwycięzcą ERC 2020, 2020-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.