Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Preligens nie dla Amerykanów

Astronautyka, Służby państwowe, 21 listopada 2020

Jak doniósł 19 listopada 2020 portal Le Figaro, rząd francuski postanowił całkowicie wykupić akcje przedsiębiorstwa Preligens, które oferuje analizę zdjęć satelitarnych z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji (AI, Artificial Intelligence). Bezpośrednim powodem reakcji francuskiego ministerstwa obrony miał być zamiar zainwestowania w Preligens przez amerykański fundusz inwestycyjny In-Q-Tel, który przez Le Figaro jest kojarzony z CIA. Inwestycja pozwoliłaby na przejęcie know-how w zakresie analizy danych obrazowych z satelitów.

Rozpoznawanie typów samolotów w oparciu o zdjęcie satelitarne / Grafika: Preligens/Maxar Technologies

Zebrano 20 mln Euro z trzech źródeł: funduszy DefInvest i Ace Management oraz od francuskiego anioła inwestycyjnego Octave Klaba. Po transakcji założyciele Preligens, Arnaud Guérin i Renaud Allioux, zachowali ponad 50% udziałów, a resztę udziałów posiadają nowi inwestorzy oraz fundusz 360 Capital, który inwestuje w Preligens od jego powstania w 2016.

Próba przejęcia Preligens to kolejny przykład amerykańskich aktywnych działań na rynkach światowych w celu przechwycenia nowych technologii, które już z trudnościami są tworzone w USA. Amerykanie mają coraz większe kłopoty z drenażem mózgów, gdyż rozwój gospodarczy w UE, a teraz także w ChRL, zatrzymał wysysanie zdolnych osób z tych krajów i obszarów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.