Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Accuracy International dla Hiszpanii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 22 listopada 2020

Portal Defensa poinformował, że hiszpańska armia i Gwardia Cywilna kupiły karabiny snajperskie brytyjskiej Accuracy International. Armia zamówiła 31 karabinów wielokalibrowych AXMC 338, podobnych do tych, które służą Dowództwu Operacji Specjalnych od 2015. Z kolei Gwardia Cywilna kupiła 4 karabiny kalibru 338 i 16 kalibru 308.

Wielokalibrowy karabin AXMC 338 / Zdjęcie: Accuracy International

Wartość transakcji wynosi 869 655 Euro. Karabiny dla armii zostały zamówione w zwykłym kolorze bladobrązowym. Z kolei te dla Gwardii Cywilnej będą pomalowane na czarno.

Hiszpańskie wojska lotnicze, armia i marynarka wojenna używają znanego i szeroko stosowanego Accuracy AW 308 kal. 7,62x51 mm (308). Dodano do niego karabiny AXMC, oparte na sprawdzonej konstrukcji brytyjskiego producenta karabinów snajperskich do zadań wojskowych i policyjnych, ale z możliwością wykorzystania kalibrów 338 Lapua Magnum, 308 lub 300 Winchester Magnum poprzez wymianę lufy i magazynka. Połączenie tego karabinu z amunicją 338 Lapua Magnum pozwala na uzyskanie zasięgu do 1500 metrów. Karabiny nabyte przez Dowództwo Operacji Specjalnych mają kaliber 338 Lapua Magnum i są wyposażone w lunety optyczne Schmidt & Bender 3x27-56 PM II High Power z siatką TReMoR 2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.