Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyposażenie dla MKS180

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 23 listopada 2020

Spółki Damen Schelde Naval Shipbuilding i Thales podpisały kontrakt o wartości 1,5 mld euro na dostawę i zintegrowanie systemu zarządzania walką dla czterech fregat typu Mehrzweckkampfschiff (MKS) 180, zamówionych przez niemiecką Marine (marynarkę wojenną). Umowa obejmuje również usługi logistyczne oraz utworzenie zlokalizowanych na lądzie ośrodków szkoleniowych i testowych. W ramach opcji możliwe jest wyposażenie dwóch kolejnych okrętów.

Pierwsza fregata typu MKS 180 ma wejść do służby w niemieckiej Marine w 2028 / Ilustracja: Thales

Kontrakt zostanie zrealizowany przez morskie Centra Kompetencyjne Thalesa w Hengelo (Holandia), Kilonii i Wilhelmshaven (Niemcy) we współpracy z niemieckimi podwykonawcami, a także z udziałem holenderskiego przemysłu stoczniowego. W Holandii Damen i Thales mogą się pochwalić wspólnymi osiągnięciami w budowie innowacyjnych rozwiązań dla jednostek morskich, m.in. przy projektach dla holenderskiego Ministerstwa Obrony.

Okrętowy system walki Thalesa składa się z kompleksowego systemu zarządzania walką Tacticos i systemu kierowania ogniem AWWS (ang. Above Water Warfare System) z radarem APAR Bl2 z aktywną anteną fazowaną przystosowanego do zwalczania jednostek nawodnych i statków powietrznych (Niemcy zamówiły 4 MKS 180, 2020-06-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.