Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar Boeinga 747

Lotnictwo cywilne, Wypadki, 24 listopada 2020

Wczoraj rano na lotnisku w Castellon w Hiszpanii zapalił się samolot pasażerski Boeing 747-400, przechowywany tam przez British Airways. Pożar wybuchł podczas prac obsługowych wykonywanych przez pracowników lotniska. Nie wiadomo, co było jego przyczyną, ale za najbardziej prawdopodobną uznaje się uszkodzenie instalacji tlenowej przez któregoś z pracowników.

Pożar objął przednią część Boeinga 747. Strażakom udało się go zlokalizować i dość szybko ugasić / Zdjęcie: Diputacio de Castello

Pożar objął kabinę załogi i przednią część kadłuba. Strażakom udało się go zlokalizować w tym rejonie. Nikomu nic się nie stało.

Boeing 747-400, zn. rej. G-CIVD, przyleciał na lotnisko w Castellon w połowie sierpnia 2020. Jest tam przechowywany w związku z ograniczeniem lotów British Airways wywołanym paniką spowodowaną SARS-CoV-19.

Wnętrze spalonej części Boeinga 747, który jest przechowywany przez British Airways na lotnisku w Castellon w Hiszpanii / Zdjęcie: Diputacio de Castello

Samolot, nazywany Victor Delta, został dostarczony British Airways w grudniu 1994. Od stycznia 2014 jest ozdobiony specjalną symboliką Oneworld. Jego ostatni lot komercyjny odbył się 18 kwietnia między Londynem Heathrow a Lagos. W sumie wykonał 13 398 lotów, co odpowiada 118 445 h i 59 mln mil w powietrzu (Pierwszy brytyjski 747-400 wycofany, 2020-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.