Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Schiebel i Boeinga

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 sierpnia 2009

11 sierpnia w Wiedniu przedstawiciele Schiebel Elektronische Gerate GmbH i nowoutworzonej Boeing Unmanned Airborne Systems, podpisali porozumienie o wspólnym marketingu bezzałogowego śmigłowca rozpoznawczego Camcopter S-100.

Mimo, że pierwszym, ujawnionym odbiorcą S-100 są wojska lądowe ZEA, zainteresowanie śmigłowcem wyrażają przede wszystkim marynarki wojenne. Camcopter, posiada sprawdzony, automatyczny system startu i lądowania na pokładach okrętów wojennych, co daje mu przewagę nad wieloma konstrukcjami konkurencji / Zdjęcie: Schiebel Elektronische Gerate GmbH

Zatrudniająca jedynie 150 osób austriacka spółka jest producentem udanych, lekkich śmigłowców bezzałogowych, na które zebrano już 200 zamówień z 4 państw: od wojsk lądowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, flotę Pakistanu, a także - prawdopodobnie - marynarki wojenne Indii i Hiszpanii. Zainteresowanie konstrukcją wyraziły również inne państwa europejskie. Śmigłowiec przeszedł m.in. serię testów na niemieckim okręcie wojennym (zobacz: Camcopter na pokładzie K-130).

Bsl o maksymalnej masie startowej 200 kg, jest w stanie przenieść do 50 kg ładunku, a przy standardowej głowicy rozpoznawczej, o masie 25 kg i prędkości ekonomicznej 100 km/h, może pozostawać w powietrzu przez 6 h. Przy czym silnik o mocy 55 KM zapewnia prędkość maksymalną 220 km/h. Zasięg środków przekazu danych wynosi 200 km.

Przeprowadzone dotąd próby potwierdziły wysoką skuteczność zestawu do celów rozpoznawczych. Przetestowano również Camcoptera z zainstalowanymi pociskami kierowanymi LMM Thalesa UK, które mogą służyć do niszczenia lekko opancerzonych celów na dystansach do 8 km (zobacz: Superlekki kpr Thales UK).

Nic dziwnego, że konstrukcją zainteresował się również Boeing, rozwijający kilka projektów bsl, w tym średniego śmigłowca transportowego (zobacz: Bezpilotowy transportowiec Boeinga). Podpisane wczoraj porozumienie precyzuje, że obie strony będą wspólnie oferować śmigłowce i usługi serwisowe. W istocie oznacza to, że Camcopter będzie stanowił uzupełnienie oferty amerykańskiego koncernu. Producent liczy zaś na zamówienia sił zbrojnych USA oraz możliwość modernizacji konstrukcji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.