Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Luxair wylądowały w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 21 grudnia 2020

W piątek, 18 grudnia, linie lotnicze Luxair zainaugurowały loty na trasie Luksemburg – Kraków. Pasażerowie inauguracyjnego lotu z Luksemburga otrzymali pamiątkowe zawieszki od linii Luxair, a samolot został powitany tradycyjnym salutem wodnym. Rejsy będą wykonywane samolotami Bombardier Q400 dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Trwające 130 min loty na trasie Luksemburg – Kraków loty będą wykonywane turbośmigłowymi samolotami Bombardier Q400 / Zdjęcia: Marcin Sigmund

Początkowo planowano, że loty na tej trasie rozpoczną się już 30 listopada i będą wykonywane do końca rozkładu zimowego, a potem ewentualnie przedłużone na sezon wiosenno-letni. Połączenie, jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, ma być całoroczne, jednak w tym roku zaplanowano na tej trasie jeszcze tylko dwie rotacje – 21 i 28 grudnia. Regularne loty mają się rozpocząć 8 lutego 2021.

W uroczystości inauguracyjnej udział wzięli: Konsul Honorowy Luksemburga w Krakowie Szymon Malecki, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, prezes zarządu Welcome Airport Services Piotr Wieczorek i prezes zarządu MPL Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Dzisiejsza inauguracja połączenia Luxair na trasie Luksemburg-Kraków cieszy nas wyjątkowo
i budzi nadzieję na szybki powrót do podróżowania jakie znaliśmy wcześniej, chociaż wiele zasad sanitarnych pozostanie na lotniskach na długo. Wzmocnienie kontaktów gospodarczych między Małopolską a Wielkim Księstwem Luksemburga przyczyni się do zaprezentowania potencjału naszego regionu, a turystom umożliwi podziwianie atrakcji i piękna naszych krajów
– powiedział Radosław Włoszek.

Luksemburg to doskonały kierunek podróży. Dziś chcemy zaoferować nowe połączenie nie tylko mieszkańcom Luksemburga i krajów takich jak Niemcy i Francja, którzy będą mogli przylecieć do Krakowa, ale także zaproponować Polakom wizytę w Luksemburgu, zainteresować ich naszym regionem i pokazać różnorodność naszego kraju. Jestem pewien, że nasze nowe połączenie będzie korzystne dla obu stron. Serdecznie zapraszamy wszystkich Polaków do wizyty w Luksemburgu i mamy nadzieję, że nowe połączenie odniesie sukces w tych trudnych czasach – dodał Gilles Feith.

Powstałe w 1961 Luxair wywodzą się z założonych w 1948 Luxemburg Airlines. Obecnie przewoźnik ten dysponuje flotą złożoną z 4 Boeingów 737-700, 4 Boeingów 737-800 i 11 Bombardierów Q400, która obsługuje głównie trasy europejskie i do Afryki Północnej. W związku z pandemią, cześć floty jest jednak obecnie zaparkowana (Luxair wylądują w Krakowie, 2020-09-18).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.