Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3 ofiary katastrofy Cessny 172

Lotnictwo cywilne, 16 sierpnia 2009

W pobliżu czeskich Strakonic rozbiła się Cessna 172FR. Trzy osoby znajdujące się na jej pokładzie zginęły, 10-letnia dziewczynka została ciężko ranna.

Samolot wystartował z lotniska w Strakonicach ok. 7:00. Do katastrofy doszło po powrocie z lotu, w rejonie ośrodka tenisowego w Podskali ok. 9:50, na kilka minut przed lądowaniem. Samolot wpadł do pobliskiej rzeki Otava. Prawdopodobną przyczyną katastrofy był nagły spadek mocy silnika samolotu.

Spadek mocy nastąpił, gdy pilot przygotowywała się do lądowania. Samolot gwałtownie stracił wysokość, zahaczył o drzewo i spadł do wody na brzegu rzeki, kilkaset metrów od lotniska.

Ranna dziewczynka, w krytycznym stanie została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Pradze-Motole. Dwoje z ofiar katastrofy było jej rodzicami. Kolejna ofiara to pilot wynajętego przez nich samolotu.

Rozbity samolot to Cessna FR172F Reims Rocket, wyprodukowana w 1971, nr rej. OK-AKM, nr ser. FR172-0250, należąca do Air Service CS.

To kolejny wypadek czeskiej Cessny 172. W piątek rozbił się samolot tego typu na praskich Letnanach. Trzy osoby zostały wówczas ranne, w tym jedna ciężko.

Zdjęcie: Daniel Rybka


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.