Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lufthansa Cargo będzie przewozić szczepionki

Lotnictwo cywilne, 24 grudnia 2020

W związku z zaaprobowaniem przez władze wielu krajów różnych szczepionek przeciwko SARS-CoV-2, Lufthansa Cargo przygotowana jest na ich ogólnoświatową dystrybucję w nadchodzących miesiącach. Transport powietrzny jest kluczowy dla szybkiego i pewnego tranzytu delikatnych wyrobów farmaceutycznych, dlatego też specjalny zespół już od wiosny opracowywał potencjalne scenariusze transportu szczepionek.

Dzięki portom przygotowanym do przewozu wyrobów farmaceutycznych oraz niemal 200 placówkom obsługującym Active Temp Control lub Passive Temp Support, siatka Lufthansa Group jest jedną z największych na świecie / Zdjęcie: Lufthansa Cargo

Tranzyt produktów farmaceutycznych przy zachowaniu wymagań dotyczących temperatury oraz czasu realizacji zamówienia stanowi nie lada wyzwanie. Jako jeden z pierwszych przewoźników zaczęliśmy specjalizować się w transporcie wyrobów medycznych i farmaceutycznych, możemy zatem czerpać z wieloletniego doświadczenia. Dzięki niedawnemu rozwojowi naszej infrastruktury naziemnej, jesteśmy gotowi do przewozu większych objętości, wspierając naszych klientów i dbając o zachowanie ciągłości łańcucha chłodniczego. W 2019 przetransportowaliśmy około 100 tys. t leków. Jesteśmy gotowi podjąć kolejne ważne kroki w walce z pandemią, dystrybuując szczepionki na cały świat – wyjaśnia Peter Gerber, prezes Lufthansa Cargo.

Choć transport szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 jest już dostępny w ofercie Lufthansa Cargo, spółka rozszerzyła ją o rozwiązanie premium, przygotowane specjalnie z myślą o przewozie szczepionek. COVID-19 Temp Premium będzie dostępne od 11 stycznia 2021, zapewniając kompleksową i dostosowaną do indywidualnych potrzeb obsługę łańcucha dostawy, wliczając w to łatwy dostęp do monitoringu całego procesu i dostępnej całą dobę posprzedażowej obsługi klienta. Ponadto COVID-19 Temp Premium gwarantuje dostęp do wysokich priorytetów przepustowości, najszybszą dostawę, jak również dbałość o zachowanie odpowiedniej temperatury, przejrzyste zasady bezpieczeństwa i możliwość rezerwacji w dowolnym punkcie z siatki dostaw Lufthansa Cargo.

Przy transporcie wyrobów farmaceutycznych frachtem powietrznym dostępne są trzy zakresy temperatur (w oparciu o temperaturę otoczenia): kontrolowana temperatura pokojowa, dla przesyłek wymagających temperatury pomiędzy +15°C a +25°C, chłodnia o temperaturze w zakresie +2°C do +8°C oraz głębokie mrożenie o temperaturze nieprzekraczającej –10°C. Stosowanie specjalnych chłodzonych pojemników i środków takich jak suchy lód, pozwala spełnić najbardziej zróżnicowane wymagania producentów farmaceutyków. W związku z tym Lufthansa Cargo może pochwalić się także doświadczeniem we frachcie w zakresie skrajnie niskich temperatur (–70°C).

Pytania o sposób pakowania i transportu, wymogi dotyczące przeładunku i przechowywania różnych szczepionek przeciwko SARS-CoV-2, podobnie jak ilości wymagające tranzytu czy wybór tras i dat, pozostają częściowo otwarte. Drogi transportu zależą w dużej mierze od przyszłych miejsc produkcji zatwierdzonych szczepionek i lokalizacji rynków zbytu. Dysponując flotą 18 frachtowców Lufthansa Cargo jest w stanie elastycznie reagować na zmiany w popycie. W razie potrzeby możliwe jest także zapewnienie dodatkowych pojemności poprzez transport w lukach bagażowych.

Rozładunkiem towarów na lotniskach oraz infrastrukturą naziemną zajmują się spółki zależne. Jeszcze przed wybuchem pandemii   SARS-CoV-2 Lufthansa Cargo zainwestowała w urządzenia kontrolujące temperaturę, wliczając w to nowe Lufthansa Cargo Pharma Hub w Monachium, jak również niedawno rozwinięte Lufthansa Cargo Pharma Center na lotnisku O’Hare w Chicago (9. Boeing 777F we Frankfurcie, 2020-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.