Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Staryszak na czele

Lotnictwo cywilne, 18 sierpnia 2009

Po trzech dniach szybowcowych mistrzostw Polski, w klasie 18-metrowej prowadzi Karol Staryszak. Wygrał wszystkie dotychczasowe konkurencje.

ASG 29 Karola Staryszaka, w czasie ubiegłorocznych mistrzostw świata w niemieckim Lüsse

W dniach 14-23 sierpnia w Lisich Kątach, odbywają się II Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 18 metrowej, III Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Światowej oraz Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Klub-B. Startuje 64 zawodników, w tym 3 z Litwy i jeden z Niemiec. Najliczniej reprezentowana jest klasa 18-metrowa (35 startujących).

Do tej pory rozegrano 3 konkurencje. Wczoraj zawodnicy lecieli po wieloboku, dla szybowców klasy Klub-B o długości 115,8 km, klasy światowej 123,5 i 18-metrowej, 227,7 km. W tej ostatniej - podobnie jak 1. i 2. dnia zawodów - zwyciężył Karol Staryszak z aeroklubu mieleckiego, uzyskując średnią prędkość 114,9 km/h. Drugi był Stanisław Wujczak z Leszna, z prędkością o 4 km/h mniejszą. Obaj lecieli na ASG-29. Trzeci był Jurek Kolasiński z Poznania (109,3 km/h), który siedział za sterami również niemieckiego Ventusa 2cxT/18m.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Staryszak z 2013 pkt, przed Zdzisławem Bednarczukiem z Bielska-Białej (Ventus 2cxT/18m, 1788 pkt.) i Litwinem Vytautasem Rasimaviciusem (LAK 19/18, 1721 pkt.).

W klasie światowej prowadzi pani Marta Najfeld ze Szczecina na PW 5, gromadząc 1167 pkt. W klasie Klub-B pierwsze miejsce zajmuje Jacek Wiliński z Gdańska na Juniorze, z 653 pkt.

Zawody nie zakończyły się dla wszystkich pomyślnie. 3. dnia aż 16 zawodników lądowało w terenie przygodnym. Jeden zawisł na drzewie i musiała ściągać go straż pożarna. Na szczęście pilotowi nic się nie stało. 3 samoloty zostały uszkodzone.


Drukuj Góra