Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwedzkie wzmocnienia

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 18 sierpnia 2009

Szwedzkie ministerstwo obrony poinformowało o szczegółach wzmocnienia kontyngentu wojskowego w Afganistanie. Do końca roku trafią tam m.in. dodatkowe samochody patrolowe RG32.

Zakupione w RPA RG32M, przeszły w Szwecji żmudny proces przystosowania do warunków zimowych. Może się to przydać w Afganistanie. Szwedzkie pojazdy udowodniły, że mogą działać w temperaturach do -40°C / Zdjęcie: MO Szwecji

Szwedzki kontyngent liczy obecnie ok. 430 żołnierzy. Do końca roku powinien zwiększyć się do ok. 500 żołnierzy. Sztokholm jest przygotowany, że wojsko pozostanie w Afganistanie przynajmniej przez 15 lat.

W ubiegłym roku, wraz z planami zwiększenia kontyngentu, stworzono harmonogram jego dozbrojenia, by sprostać nowym wyzwaniom - zwiększeniu się aktywności partyzantów, w dotychczas spokojnej, północnej prowincji Mazar-E-Sharif. Szwedzi zajmują się tam głównie szkoleniem miejscowych sił bezpieczeństwa, odpowiadają również za miejscowy PRT.

Już w pierwszej połowie bieżącego roku, w Afganistanie pojawił się dodatkowy pluton piechoty, wyposażony w bwp CV90 i kilkanaście bsl. Zwiększono również obsadę stanowisk medycznych o 40%.

Jesienią natomiast na miejscu znajdzie się dodatkowych 20 samochodów patrolowych RG32M, w tym 18 z karabinami maszynowymi Ksp 58 (licencyjny, belgijski FN MAG), których operatorzy mogą prowadzić ogień z wnętrza wozu. Dołączą one do 15 wozów, wykorzystywanych już w Afganistanie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.