Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na satelity dla Lockheed Martina

Astronautyka, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 stycznia 2021

Departamentu Obrony USA poinformował, że przyznał Lockheed Martinowi kolejny kontrakt na budowę 3 satelitów geostacjonarnych Next-Generation Overhead Persistent Infrared (NGG OPIR) w ramach nowego kosmicznego systemu ostrzegania o rakietach balistycznych. Wartość kontraktu wynosi 4,9 mld USD. Prace będą wykonywane w Sunnyvale w Kalifornii. Mają zostać zakończone 31 maja 2028.

Wizja satelity Next Gen OPIR GEO Block 0 Lockheed Martina / Ilustracja: Lockheed Martin

Kontrakt zmienia i uzupełnia wcześniejszą umowę (z sierpnia 2018, wartą 2,9 mld USD) na wszystkie prace związane z produkcją, montażem, integracją, testowaniem i dostawą trzech satelitów (space vehicles, SV) nowej generacji. Obejmuje m.in. opracowanie unikatowego oprogramowania naziemnego ośrodka kontroli misji i obróbki sygnałów z czujników. Modyfikacja dotyczy też wsparcia integracji rakiety nośnej i satelitów, wraz z ich kontrolą po wejściu na orbitę. Głównym subkontraktorem w tym zakresie ma być Raytheon.

W ramach obecnie realizowanego programu amerykańskie wojska kosmiczne (US Space Force) pozyskują 5 satelitów OPIR – 3 geostacjonarne, budowane przez Lockheed Martina, i 2 na orbitach polarnych projektowane przez Northrop Grummana. Będą one dostarczać wstępne ostrzeżenia o wystrzeleniu rakiet balistycznych – strategicznych lub taktycznych – w dowolnym miejscu na świecie.

Pierwszy satelita Lockheed Martina ma zostać wystrzelony w 2025. Satelity tego typu mają być wyposażone w bardziej czułe sensory niż w obecnie używanych satelitach Space Based Infrared System. Mają też być lepiej zabezpieczone przed atakami z użyciem broni antysatelitarnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.