Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lodowy lotniskowiec w Harbinie

Marynarka wojenna, Modelarstwo, 07 stycznia 2021

Korzystając z typowych dla tego obszaru mrozów, w Harbinie na północy Chin grupa entuzjastów zbudowała z lodu makietę lotniskowca Liaoning. Makieta ma długość około 50 m, a szerokość i wysokość po 10 m. Na lodowym pokładzie znalazło się miejsce dla kilku samolotów pokładowych.

Lodowy lotniskowiec został zbudowany przez grupę entuzjastów zbudowany na jednym z głównych placów Harbinu / Zdjęcie: via YouTube

Makietę budowało 19 osób przez 3 tygodnie. Budowniczy nie zapomnieli nawet o falach na wodzie, przez którą płynie lotniskowiec. Na boku kadłuba umieścili czerwony numer 16, taki jaki ma oryginał. Makieta jest podświetlana.

Na pokładzie makiety chińskiego lotniskowca Liaoning jej twórcy ustawili także kilka samolotów pokładowych. Ich typ jest trudny do ustalenia... / Zdjęcie: via YouTube

Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning powstawał pierwotnie jako sowiecki okręt proj. 1143.6 Wariag. Nieukończoną jednostkę Chińczycy odkupili od Ukrainy i w 2002 przeholowali do stoczni w Dalian. 10 lat później w pełni wyposażony lotniskowiec został przekazany chińskiej marynarce wojennej.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.