Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Parada wojskowa w Bagdadzie

Strategia i polityka, Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, 08 stycznia 2021

6 stycznia 2020 w Bagdadzie odbyła się parada wojskowa z okazji 100-lecia powstania irackich sił zbrojnych. Z trybun obserwował ją premier Iraku, głównodowodzący armii Mustafa al-Kazimi. Parada odbyła się w tzw. zielonej strefie – zamkniętej, specjalnie chronionej dzielnicy Bagdadu.

Pokazany podczas parady sprzęt był mieszanką starego uzbrojenia, jeszcze z czasów ZSRS, nowszego – kupionego już w FR, a także dostarczonego przez USA / Zdjęcia: via YouTube

Przemawiając do obserwatorów parady iracki premier powiedział, że trwający strategiczny dialog między Irakiem a Stanami Zjednoczonymi Ameryki doprowadził w ostatnich miesiącach do wycofania znacznej grupy żołnierzy amerykańskich. Tylko setki z nich pozostaną w Iraku w celu współpracy w zakresie szkolenia i wsparcia technicznego dla irackich sił bezpieczeństwa.

W paradzie wzięli udział żołnierze wszystkich formacji irackich sił zbrojnych. Przed trybuną honorową przejechały czołgi i inne pojazdu opancerzone. Przeleciały nad nią samoloty i śmigłowce. Obserwatorzy doliczyli się aż 23 wielozadaniowych myśliwców F-16IQ. Irakijczycy najwyraźniej chcieli w ten sposób zaprzeczyć, że mają poważne problemy z utrzymaniem samolotów tego typu w gotowości do lotu...


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.