Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Type-X

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 stycznia 2021

Estońska Milrem Robotics poinformowała o rozpoczęciu testów bezzałogowej platformy gąsienicowej Type-X. Pojazd ma być podstawą perspektywicznego wozu bojowego. Początek jego budowy Milrem Robotics ogłosiła wiosną 2020. Testowany jest drugi prototyp Type-X.

Bezzałogowa platforma gąsienicowa Milrem Robotics Type-X w czasie pierwszych testów / Zdjęcie: via Milrem Robotics

Type-X ma konstrukcję modułową. W pełnej konfiguracji ma ważyć 12 t, w tym 3 t mają przypadać na systemy bojowe. W jednym z wariantów Type-X ma być uzbrojony w ważącą 2 t wieżę z armatą kal. 25 lub 30 (a nawet 50) mm i karabin maszynowy 7,62 mm. Prototyp pojazdu demonstrowano z modułem bojowym Cockerill Protected Weapons Station Gen. II (CPWS II) uzbrojonym w armatę Northrop Grumman Bushmaster М242 i km kal. 7,62 mm.

Type-X ma długość 6 m, a jego wysokość wynosi 2,2 m. Jego zasięg sięga 600 km. Pojazd może rozwijać prędkość maksymalną na drodze utwardzonej 80 km/h.   

Wizja bezzałogowej platformy gąsienicowej Milrem Robotics Type-X uzbrojonej w wieżę z armatą Bushmaster М242 / Zdjęcie: via Milrem Robotics

Milrem Robotics zakłada, że Type-X będzie mógł działać autonomicznie. Pojazd jest wyposażony w kamery działające w podczerwieni i świetle szczątkowym oraz lidar, które mają zapewnić orientację w terenie w każdych warunkach pogodowych. W podstawowej wersji Type-X będzie jednak zdalnie sterowany z mobilnych stanowisk naziemnych. Z takiego stanowiska, umieszczonego na kołowym transporterze opancerzonym lub czołgu, będzie można kierować kilkoma pojazdami jednocześnie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.