Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa broń Korei Północnej

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 stycznia 2021

W czasie kongresu Partii Pracy Korei, jej przywódca Kim Dzong Un poinformował, że jego kraj dysponuje nową bronią strategiczną. Jest to m.in. atomowy okręt podwodny. Nie wyjaśnił przy tym, czy chodzi okręt z napędem atomowym, czy jedynie przenoszący rakiety balistyczne uzbrojone w głowice jądrowe. Tak czy owak, Kim Dzong Un zapowiedział szybkie wprowadzenie nowej jednostki do składu północnokoreańskiej marynarki wojennej.

Kim Dzong Un w czasie inspekcji miejsca budowy nowego okrętu podwodnego, latem 2019. Nie wiadomo, czy ten okręt przywódca KRLD miał na myśli mówiąc o jednostce atomowej / Zdjęcie: służby prasowe przewodniczącego Partii Pracy Korei

Niedawno wywiad Republiki Korei (Korei Południowej) ujawnił, że KRLD buduje dwa okręty podwodne mogące przenosić rakiety balistyczne. Jedna z nich powstaje według nowego projektu. Jej wielkość można oszacować na średnią lub nawet dużą w porównaniu z podobnymi okrętami zachodnimi czy rosyjskimi.

Kim Dzong Un stwierdził, że Korea Północna dysponuje już rakietami balistycznymi o zasięgu 15 tys. km. System naprowadzania ich głowic ma zapewniać bardzo dużą dokładność trafienia w cel. Koreański przywódca podkreślił, że w zasięgu nowych rakiet jest całe terytorium USA. Dodał, że to Stany Zjednoczone Ameryki pozostają głównym wrogiem KRLD.

Jednocześnie Kim Dzong Un przyznał, że osiągnięcie celów ogłoszonego w 2016 pięcioletniego planu gospodarczego nie powiodło się w niemal każdym sektorze. Nie udało się m.in. zwiększyć dostaw energii elektrycznej, a kraj wciąż boryka się z niedoborami żywności. Północnokoreański kryzys pogłębiają sankcje USA i ich sojuszników, nałożone w odpowiedzi na prowadzenie prac nad bronią jądrową. Nowym problemem jest pandemia koronawirusa i katastrofalne powodzie, do których doszło w KRLD latem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.