Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podziemne bazy w Iranie

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 10 stycznia 2021

Dowódca irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, gen. Hossein Salami odwiedził jedną z podziemnych baz rakietowych. - Baza jest jedną z kilku rozmieszczonych wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej. Znajdują się w nich strategiczne pociski marynarki wojennej Korpusu o zasięgu kilkuset kilometrów – powiedział Salami.

Pojazdy z wyrzutniami pocisków rakietowych w podziemnym tunelu irańskiej bazy na wybrzeżu Zattoki Perskiej / Zdjęcie: Sepahnews

Nie ujawniono, gdzie znajduje się odwiedzona baza. Warto przypomnieć, że podobne bazy Korpus prezentował już w ubiegłym roku. Pokazano też wówczas start pocisku spod piasku pustyni. Przed startem miejsce, pod którym znajdowała się wyrzutnia, niczym nie różniło się od otoczenia.

Iran stworzył podziemne bazy rakietowe, by zapewnić sobie możliwość uderzenia odwetowego w wypadku ataku na własne terytorium. W zasięgu umieszczonych w nich pocisków znajduje się wiele państw uznawanych za wrogów Teheranu, a sojuszników USA. Pociski przeciwokrętowe mogą zaś sparaliżować ruch statków na wodach Zatoki Perskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.