Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy bombowiec dalekiego zasięgu dla WWS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2009

Ministerstwo Obrony FR podpisało z kompanią Tupolew kontrakt na opracowanie nowego bombowca dalekiego zasięgu. Poinformowano o tym na MAKS-2009.

Wymagania dotyczącego nowego bombowca dalekiego zasięgu dla WWS sformułowano w 2007. Już wcześniej trwały prace koncepcyjne, od 2008 finansowane przez WWS. Jednak kontrakt określający terminy i szczegółowe warunki finansowe podpisano dopiero w 2009. Poinformował o tym szef kompanii Tupolew, Igor Szewczuk.

Oblot prototypu PAK DA (Perspektiwnyj Awiacionnyj Kompleks Dalnoj Awiacji) planowany jest na 2015, co wskazywałoby na to, że samolot będzie bazował na już istniejących rozwiązaniach. Nieoficjalnie mówi się o głębokiej modyfikacji bombowców o zmiennej geometrii skrzydeł Tu-160. Z kolei Szewczuk mówił dziś o projektowaniu konstrukcji o zupełnie nowej konfiguracji.

Nowy bombowiec miałby zastąpić obecnie latające w Dalnoj Awiacji WWS samoloty Tu-22M3, Tu-90MS i Tu-160. Te dwa ostatnie typy bombowców są obecnie remontowane i modernizowane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.