Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy systemów OP w FR w 2020

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 stycznia 2021

MO FR podsumowało dostawy systemów obrony powietrznej w 2020. Z opublikowanej wczoraj informacji wynika, że były wśród nich 4 pułkowe komplety systemów S-400. Uzupełniły je 24 kompleksy Pancir-S i pierwszy kompleks S-350. Ten ostatni ma służyć do szkolenia. Dyslokowano go w 11. ośrodku szkolnym ZRW (zienitno-rakietnych wojsk) w obwodzie leningradzkim.

Komponenty pułku uzbrojonego w kompleksy obrony powietrznej S-400 Triumf / Zdjęcie: MO FR

Pierwszy pułkowy komplet systemów S-400 WKO Ałmaz-Antiej przekazał rosyjskim siłom zbrojnym w marcu 2020. Uzyskał on zdolność operacyjną w sierpniu 2020. Stanowi uzbrojenie 1529. pułku obrony przeciwlotniczej stacjonującego w Kraju Chabarowskim. W sierpniu MO FR odebrało drugi komplet S-400, jako uzbrojenie 1724. pułku w obwodzie sachalińskim, we wrześniu trzeci, przekazany do 185. pułku w obwodzie swierdłowskim. Czwarty komplet trafił w listopadzie do 586. pułku w obwodzie samarskim. Ma uzyskać zdolność operacyjną w styczniu 2021.

Na 2021 zaplanowano dostawę dwóch pułkowych kompletów systemów S-400. Rosyjskie siły zbrojne mają otrzymać również 18 kompleksów Pancir-S. Plan przewiduje też dostarczenie uzbrojenie do pierwszego operacyjnego pułku S-350.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.