Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turecki sprzęt dla Filipin

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 stycznia 2021

FNSS na bazie ubiegłorocznego porozumienia z Departamentem Obrony Narodowej Filipin dostarczy opancerzone spycharki (Amphibious Armored Combat Earthmover) i jednoosobowe wieże SABER dla pojazdów opancerzonych.

Filipiny będą pierwszym odbiorcą eksportowym AACE

Filipiny nabędą niesprecyzowaną liczbę pływających spycharek opancerzonych AACE. Ich dostawy mają się zakończyć w marcu 2023. FNSS zapewni szkolenie personelu na terenie Filipin i wsparcie obsługowe. Zanim AACE trafią do odbiorcy zostaną one poddane testom prowadzonym zarówno w Turcji jak i na Filipinach. Pojazdy trafią do batalionów inżynieryjnych wojsk lądowych Filipin.

AACE to pojazd o masie 19,5 t. Załogę stanowi dwóch żołnierzy. Pojazd, oprócz lemiesza, wyposażony jest w zestaw kamer tele- i termowizyjnych, wyrzutnie granatów dymnych i wyciągarkę o uciągu 15 t. Na lądzie osiąga prędkość 45 km/h. W wodzie dwa pędniki strugowodne zapewniają pojazdowi prędkość do 8,6 km/h. Jak podkreśla FNSS, AACE jest jedynym pojazdem tej klasy o zdolnościach amfibijnych. Filipiny będą pierwszym odbiorcą eksportowym AACE.

Wieże SABER zostaną zamontowane na gąsienicowych pojazdach opancerzonych, najprawdopodobniej transporterach M113 / Zdjęcia: FNSS

Drugim typem wyposażenia dostarczanego przez FNSS na Filipiny będą systemy wieżowe SABER. Przewiduje się, że integracja wież z filipińskimi pojazdami nastąpi w październiku br. Z kolei szkolenia i dostawa wyposażenia obsługowego zostaną zrealizowane do grudnia br. Wieże zostaną zamontowane na gąsienicowych pojazdach opancerzonych, najprawdopodobniej transporterach M113.

Masa bojowa jednoosobowej wieży SABER to 1,8 t. Może być ona wyposażona w różnego rodzaju uzbrojenie – 25-mm armatę automatyczną M242, 40-mm granatnik automatyczny lub 12,7-mm karabin maszynowy. Główne uzbrojenie jest uzupełniane przez sprzężony karabin maszynowy kal. 7,62 mm. Wieża ma system kierowania ogniem z kamerą termowizyjną, optycznym celownikiem teleskopowym, bezpiecznym dla oka dalmierzem laserowym i komputerem balistycznym. Uzbrojenie jest też stabilizowane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.