Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Bushmastery dla Holandii

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 20 sierpnia 2009

Jack de Vries , holenderski minister obrony, poinformował parlamentarzystów o zamówieniu 14 dodatkowych samochodów patrolowych Bushmaster za 10,9 mln Euro. Większość pojazdów trafi bezpośrednio z Australii do Afganistanu.

Jeden z holenderskich Bushmasterów z zsmu CROWS. W styczniu bieżącego roku Holendrzy zamówili także 9 pojazdów ze zdalnie sterowanymi ramionami do sprawdzania i niszczenia przydrożnych ładunków wybuchowych

Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w najbliższym czasie. 9 pojazdów trafi bezpośrednio do Afganistanu z zakładów Thales Australia. Dostawy pierwszych egz. planowane są na październik. Pozostałe samochody stworzą skromną rezerwę.

Holendrzy po raz pierwszy zamówili Bushmastery w 2006. Przy tej okazji wypada przypomnieć - szczególnie w świetle obecnych wydarzeń w naszym kraju - że od momentu rozpoczęcia procedury pozyskania tych samochodów patrolowych, do pierwszych dostaw do Afganistanu mięły… 2 miesiące!

Jeden z uszkodzonych wybuchem miny Bushmasterów. Żołnierze wyszli z pojazdu bez większych obrażeń. Do połowy ubiegłego roku Holendrzy musieli spisać ze stanu 6 samochodów tego typu. Znaczna liczba pozostałych znajduje się w naprawach po podobnych incydentach / Zdjęcia: MO Holandii

Od tamtej pory Holendrzy zamówili partiami łącznie 72 pojazdów tego typu. Ostatnie w lipcu. Od niedawna wzmocniły one oddziały holenderskie w prowincji Uruzgan. Nowa umowa podniesie te liczbę do 86 egz.

Zamówienie związane jest z koniecznością pokrycia strat. Bushmastery są częstym celem ataków partyzantów. O ile doskonale chronią znajdujących się wewnątrz żołnierzy, część jest spisywana ze stanu, cześć musi przechodzić czasochłonne naprawy. Jack de Vries napisał do parlamentarzystów, że bez nowej transzy dostaw, pojawią się poważne braki tych pojazdów w jednostkach bojowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.