Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp morskiej wersji Z-20

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2021

Chińskie media opublikowały zdjęcie prototypu morskiej wersji śmigłowca Harbin Z-20. To Z-20F nr burtowy 6212. Zdjęcie jako pierwszy opublikował serwis mikroblogowy Weibo.

Pierwsze wysokiej jakości zdjęcie prototypu morskiej wersji śmigłowca Harbin Z-20 – Z-20F / Zdjęcie: Twitter

Śmigłowiec pokazany na zdjęciu jest uzbrojony w 8 naprowadzanych laserowo pocisków klasy powietrze-powierzchnia KD-10 lub jego nieznaną wcześniej odmianę. Pociski są rozmieszczone po 4 pod wysięgnikami po obu stronach kadłuba. Wysięgniki mają inną konstrukcję niż te znane ze standardowego Z-20.

Harbin Z-20 jest przez analityków oceniany, jako kopia znanego amerykańskiego śmigłowca Sikorsky UH-60. Chińczycy zbudowali go dysponując cywilną wersją UH-60 – S-70C-2. 24 S-70C-2 nabyli w 1984.

 

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.