Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bilion rubli na obronność

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 sierpnia 2009

Do Ministerstwa Finansów FR wpłynął projekt budżetu obronnego na 2010. Jego wartość wynosi 1,109 bln rubli (ok. 35 mld USD).

Według wicepremiera FR, Siergieja Iwanowa, budżet koncentruje się na 6 priorytetach. Najważniejszym jest finansowanie RWSN i bezpieczeństwa atomowego. Za nim plasują się dostawy samolotów bojowych, infrastruktura techniczna, infrastruktura wojskowa i obiekty ważne strategicznie, w tym obiekty Floty Czarnomorskiej, oraz systemy kosmiczne.

Dla porównania - w 2009 wydatki obronne FR mają wynieść jedynie 580 mld rubli. Tendencja opisana przez Iwanowa jest zgodna z wieloletnimi planami FR. Przewidują one wydanie na obronność w latach 2009-2011 ponad 4 bln rubli.

Na zakupy uzbrojenia i sprzętu wojskowego wydzielono w budżecie na 2010 ok. 470 mld rubli (15 mld USD). Kolejnych 64,4 mld rubli zostanie przeznaczonych na prace badawczo-rozwojowe poza Ministerstwem Obrony. To 6,7 mld rubli więcej niż w 2009. Na wydatki związane z funkcjonowaniem bieżącym MO przeznaczono 64,9 mld rubli, a na paliwa i smary 65 mld rubli - o 22% więcej niż w 2009.

Spora część rosyjskiego budżetu obronnego będzie przeznaczona na wzrost standardu życia żołnierzy. Wydatki na ten cel mają sięgnąć 124 mld rubli, w tym 95,2 mld rubli na pensje i wydatki mieszkaniowe. To o 50 mld rubli więcej niż w 2009.

Budżet obronny FR powinien zostać przyjęty do końca 2009. Już w pierwszym kwartale 2010, zdaniem Iwanowa, będą wypłacane zaliczki dla przedsiębiorstw produkujących na rzecz obronności.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.