Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cezary i Tygrysy są gotowe

Strategia i polityka, 21 sierpnia 2009

Francuskie ministerstwo obrony poinformował, że kilka dni temu gotowość operacyjną uzyskały załogi śmigłowców szturmowych Tiger (Tigre) i obsługi dział Caesar, które niedawno przybyły w ramach wzmocnienia kontyngentu w Afganistanie.

Francuscy artylerzyści, w czasie ostatniego sprawdzianu, przed ogłoszeniem osiągnięcia gotowości bojowej. Caesary mogą strzelać pociskami kalibru 155 mm na odległość do 41 km, nieco ponad dwa razy większej niż nasi żołnierze, dysponujący haubicami typu Dana (19 km). Oznacza to, że - teoretycznie - są w stanie zapewnić wsparcie artyleryjskie na prawie 5-krotnie większym obszarze / Zdjęcie: MO Francji

3 śmigłowce przybyły do Afganistanu 26 lipca (zobacz: Tigre w Afganistanie), a haubice samochodowe, 1 sierpnia (zobacz: Caesary w Afganistanie). Przeprowadzone ćwiczenia udowodniły, że obsługujący je żołnierze osiągnęli wymagany stopień gotowości i od 15 sierpnia prowadzą normalną służbę.

W przypadku artylerzystów, ostateczny sprawdzian, połączony z ostrym strzelaniem, odbył się 14 sierpnia, niedaleko Kabulu. Zapewnią oni wsparcie artyleryjskie dla Kapisa Groupement Tactique InterArmes (grupy taktycznej Kapisa) i francuskiego batalionu w Surobi. Dla każdego z tych pododdziałów przewidziano prawdopodobnie dwudziałową baterię. Francuskie ministerstwo obrony poinformowało co prawda na początku miesiąca, że do Kabulu przybyły jedynie 3 haubice, jednak ostatnie zdjęcia pokazują nie mniej, niż 4 działa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.