Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Minutemana 3

24 sierpnia 2009

Wczoraj USAF przeprowadziły wczoraj udany test strategicznej rakiety balistycznej Minuteman 3.

Międzykontynentalna rakieta balistyczna Minuteman 3 wystartowała wczoraj o 9:01 czasu lokalnego z bazy Vandenberg w Kalifornii. 6750 km od miejsca startu, w rejonie Wysp Marshalla, niedaleko Atolu Kwajalein, nieuzbrojona głowica rakiety trafiła w wyznaczony cel. Test miał zweryfikować niezawodność systemów rakiety i jej dokładność.

Test przeprowadzili specjaliści z 341st Missile Wing z Malmstrom AFB w Montanie. Wspierali ich żołnierze z 576th Flight Test Squadron 30th Space Wing z bazy Vandenberg.

Poprzednia próba Minutemana 3 odbyła się 29 czerwca 2009. Wówczas głowica rakiety trafiła cel odległy o 6550 km. Na bieżący rok jest planowany jeszcze jeden test Minutemana 3.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.