Podczas wystawy lotniczo-kosmicznej Aero India 2021 w Bengaluru (3-5 lutego 2021) rosyjski koncern Rosoboronexport ogłosił, że w ciągu 5-7 lat zaoferuje odbiorcom zagranicznym około 50 nowych typów uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Mimo ograniczeń w podróżowaniu i transporcie w imprezie wzięło udział 602 wystawców, w tym 78 zagranicznych z 14 krajów.
Obecni w Bengaluru (od 2006 oficjalna nazwa w lokalnym języku kannada, wcześniej ang. Bangalore) Rosjanie zapowiedzieli, że wśród dopuszczonych do eksportu systemów uzbrojenia jednym z ciekawszych dla potencjalnych klientów będzie samobieżny zestaw przeciwlotniczy 2S38 Dieriwacija złożony z podwozia BMP-3 i wieży Buriewietnik z działem 2A90 kalibru 57 mm, strzelającym programowaną amunicją 120 pocisków na minutę. Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie będą ten pojazd mocno promować w Indiach jako broń wsparcia dla oddziałów zmechanizowanych.
Także z myślą o Indiach i ich planach rozwoju floty Rosjanie zapowiadają wprowadzenie na międzynarodowe rynki niezależnego od dopływu powietrza atmosferycznego układu napędowego okrętów podwodnych. Z czym do tej pory nie mogli sobie poradzić.
Rosoboronoexport deklaruje także udostepnienie zagranicznym klientom mobilnych opancerzonych zestawów wykrywających i zwalczających bsl, które właśnie wprowadzane są do służby w Rosji. Nowością eksportową mają być również lotnicze kierowane pociski uderzeniowe Grom-E1 i Grom-E2, budowane z wykorzystaniem rozwiązań technicznych rodziny pocisków H-38M. Gromy – stworzone z myślą o nowych rosyjskich platformach (Su-34, Su-57) – mają wysuwane w locie płaty zwiększające zasięg ich lotu do celów lądowych do 120 km, a przenoszą głowice bojowe o masie 300 i 450 kg. Od pewnego czasu ich modele były eksponowane podczas moskiewskich wystaw lotniczo-kosmicznych (MAKS).