Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwycięstwo polskiego modelarza w USA

Lotnictwo cywilne, 26 sierpnia 2009

W dniach 13-23 sierpnia br. w Columbus, stolicy stanu Ohio w USA miał miejsce jeden z największych konkursów modeli redukcyjnych na świecie, organizowanych przez International Plastic Modelers' Society. Uczestniczyło w nim 2 525 zawodników z USA, Kanady i Meksyku, a także po raz pierwszy polski modelarz Andrzej Ziober - jako jeden z nielicznych modelarzy europejskich, którzy mieli okazję wziąć udział w tej mającej wieloletnią tradycję imprezie modelarskiej na kontynencie amerykańskim. Startował dwoma modelami - w klasie modeli samolotów pasażerskich - modelem Junkersa G-23w i w klasie dużych wielosilnikowych samolotów bojowych z napędem śmigłowym - modelem Lancastera w polskich barwach.

Andrzej Ziober w chwili odebrania nagrody Best aircraft zdobytej za model samolotu Lancaster w tegorocznym konkursie International Convention IPMS USA / Zdjęcie: Piotr Rutkowski

Obydwa modele uzyskały tytuły First Place, a Lancaster został również uznany za najlepszy wśród wszystkich wystawionych do konkursu typów modeli statków powietrznych i nagrodzony tytułem Best aircraft. Sukces polskiego modelarza jest podwójny, gdyż dotąd żaden europejski modelarz uczestniczący w konkursach IPMS USA nigdy nie otrzymał tak wysokiego wyróżnienia.

To spektakularne zwycięstwo polskiego modelarza było możliwe dzięki sfinansowaniu lotu do USA przez Agencję Lotnicza Altair.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.