Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Texany dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 sierpnia 2009

Amerykańska Hawker Beechcraft (HBC), poinformowała o podpisaniu z Pentagonem umowy na dostawy 20 samolotów szkolenie wstępnego T-6A Texan II, z przeznaczeniem dla wojsk lotniczych Izraela.

Texany są jedynymi z najbardziej rozpowszechnionych samolotów szkolnych świata. Do tej pory HBC wyprodukował już ponad 500 egz. samolotów, opartych o wyjątkowo udane, szwajcarskie Pilatusy PC-9. Amerykańskie lotnictwo zamierza zakupić łącznie 768 maszyn tego typu, a zawarte transakcje eksportowe, podnoszą tę liczbę do prawie 900 egz. / Zdjęcie: AETC

Dla HBC to kolejny, po Grecji, Iraku i kanadyjskim ośrodku szkolenia pilotów NATO, realizowany kontrakt eksportowy (T-6A Luftwaffe służą na terenie USA i są oznaczone jako samoloty USAF).

Według oficjalnego oświadczenia HBC, samoloty wraz z dodatkowymi urządzeniami szkoleniowymi, zostaną przekazane stronie izraelskiej w ramach porozumienia międzyrządowego, dlatego zamówienie złożył Pentagon. Dodano, że podpisanie porozumienia nastąpiło niedawno. Nie ujawniono również szczegółów, dotyczących liczby i wartości maszyn szkolnych. Stwierdzono jedynie, że HBC oraz Izrael zawrą już bezpośrednio umowy, dotyczące serwisowania i ewentualnych modernizacji maszyn.

Wiadomo jednak, że dokumenty, przesłane rok temu do Kongresu USA, a wymagane przy każdej transakcji eksportowej, mówiły o 20 samolotach. Co więcej, informacje przekazane przez izraelskie wojska lotnicze, świadczą o tym, że pierwsze 4 egz. trafiły do tego azjatyckiego państwa już w lipcu bieżącego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.