Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy A320neo Air Côte d’Ivoire

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 19 lutego 2021

Air Côte d’Ivoire, flagowy przewoźnik Wybrzeża Kości Słoniowej z siedzibą w Abidżanie, odebrał swój pierwszy samolot pasażerski A320neo, stając się pierwszym operatorem maszyn tego typu w Afryce Zachodniej. Napędzany silnikami CFM Leap-1A samolot został skonfigurowany w układzie dwuklasowym z 16 miejscami biznes i 132 miejscami w klasie ekonomicznej. Najnowszej generacji samolot dołączy do użytkowanej przez linię floty Airbusów złożonej z 6 maszyn.

Pierwszy samolot pasażerski A320neo odebrany przez Air Côte d’Ivoire, flagowego przewoźnika Wybrzeża Kości Słoniowej / Zdjęcie: Airbus

Nowy samolot wzmocni regionalną siatkę połączeń Air Côte d’Ivoire, w której będzie obsługiwał loty do Senegalu, Gabonu i Kamerunu. Odleglejsze kierunki, takie jak Republika Południowej Afryki, zostaną uwzględnione w późniejszym etapie eksploatacji.

Pierwszy A320neo Air Cote d’Ivoire wystartował z Tuluzy, wioząc 1 tonę pomocy humanitarnej, w tym sprzęt medyczny i zabawki. Misja, zorganizowana we współpracy z Aviation sans Frontières i Airbus Foundation, jest elementem działań CSR linii Air Côte d'Ivoire. Przewożone towary trafią do lokalnych organizacji pozarządowych w Abidżanie, gdzie posłużą do wsparcia sektorów edukacji i opieki zdrowotnej Wybrzeża Kości Słoniowej.

Air Cote d’Ivoire dysponuje flotą 10 samolotów, w tym trzech A319 i trzech A320, obsługujących 25 krajowych i regionalnych tras w Afryce Zachodniej i Środkowej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.