Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rafale zerwały linie elektryczne

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, 19 lutego 2021

17 lutego 2021 o 13:47 czasu lokalnego dwa należące do Armée de l'Air et de l'Espace (francuskie wojska lotnicze i kosmiczne) samoloty wielozadaniowe Dassault Rafales w czasie treningowego lotu na małej wysokości zerwały trzy linie elektryczne średniego napięcia (20 kV) w pobliżu miejscowości Castellet w prowincji Alpes de Haute. Przerwanie linii spowodowało pożar. Około 700 mieszkańców pobliskich wiosek na kilka godzin zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Uszkodzenia zewnętrzne samolotu wielozadaniowego Dassault Rafales, który w czasie treningowego lotu na małej wysokości zerwał linie elektryczne średniego napięcia (20 kV) w pobliżu miejscowości Castellet w prowincji Alpes de Haute / Zdjęcie: Armée de l'Air et de l'Espace

Pożar został ugaszony przez strażaków. Przy okazji incydentu nie odnotowano żadnych ofiar.

Rafale, które zerwały przewody, wchodzą w skład 4e Escadre de Chasse (EC-4), stacjonujące w bazie Aérienne 113 Saint Dizier / Robinson. Po incydencie wylądowały w bazie Orange / Caritat (BA115) w Vaucluse. Z opublikowanych zdjęć wynika, że co najmniej jeden z nich ma rozległe uszkodzenia zewnętrzne.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.